Seriale Shqip & Seriale Me Perkthim Shqip

Tuesday, June 3, 2014

Dashuria e Ndaluar – Ask-i Memnu pj.149 – Klan

Dashuria e Ndaluar – Ask-i Memnu pj.149 – Klan

KLIKONI LIKE PER TU INFORUMUAR SA ME SHPEJT PER EPISODIN E RI


dashuri e ndaluar, dashuri e ndaluar 149, dashuri e ndaluar ejashiko, dashuri e ndaluar episodi 149, dashuri e ndaluar epizodi 149, dashuri e ndaluar epizodi fundit, dashuri e ndaluar klan 149, dashuri e ndaluar perkthim shqip 149, dashuri e ndaluar pj 149, dashuri e ndaluar pjesa 149, dashuri e ndaluar pjesa 149 perkthim shqip, dashuri e ndaluar pjesa me e re, Dashuria e Ndaluar (Ask i Memnu) PJESA 149 (epizodi fundit) tv KLAN, seriali dashuri e ndaluar klan, seriali dashuri e ndaluar pjesa 149

Monday, June 2, 2014

me fal 279 – Seriali Me Fal (Beni Affet) pjesa 279 perkthim shqip Alsat M(epizodi i fundit)

me fal 279 – Seriali Me Fal (Beni Affet) pjesa 279 perkthim shqip Alsat M(epizodi i fundit) Me Fal 279


Me Fal Pjesa 279

 (epizodi i fundit), Alsat-M, beni affet, Eja Shiko, Epizodi 279, me fal 279, me fal 279 shqip, me fal aslat m 279, me fal epizodi 279, me fal epizodi 279 alsat m, me fal epizodi fundit, me fal epizodi me i ri, Me fal pj 279, me fal pj 279 – Seriali Me Fal (Beni Affet) pjesa 279 perkthim shqip Alsat M(epizodi i fundit), me fal pjesa 279, Me Fal – beni affet, Perkthim Shqip, perkthim shqip Alsat M(epizodi i fundit), pjesa 279, Seriali Me Fal, Seriali Me Fal (Beni Affet) pjesa 279, telenovela me fal 279

Tuesday, December 20, 2011

The Kaba is a popular instrument played in muzik ship

Albanian music or Ejashiko is produced from several influences acting on it. The Northern and southern areas have different styles of music. For example –The established music of the Ghegs in the north and the Tosks in the south are different from each other. Music has changed in style and that is pronounced from the contemporary music of the Tirana and Shkoder. As early as the 1920’s a composer by the name of Fan.S.Noli has reproduced bits in Albanian classical music.

Progressive music is a result of the supremacy of Albania culturally and militarily. Muzik shqip is the harmonic mixture of southeastern European and Turkish music. It is interesting that the Albanians were successful in preserving their cultural identity in spite of the long period of oppression.

Muzik shqip can be placed in three groups. The Northern and southern traditions of music are quite distinct. While one is rough and the tone a heroic one, the Southern one is gracious and peaceful. Obscure rhythms are to be named like 3/8, 5\8,and 10\8. The first Albanian music compiling was done by Pjeter Dungu. Albanian folk vocals are a constituent of all festivities and holidays. Cradlesongs and laments also make up the muzik shqip and are sung by women alone. Epic poetry called Rapsodi Kreshnike are sung and they are accompanied by the Lahuta which is really a one string fiddle. The shepherd’s music is musical. They make use of musical instruments that are home made. It is a peculiar clarinet. The music of this clan is pensive. Ejashiko is renowned for the funeral laments that begin with a chorus. Folk Love vocals are also a Southern Albanian custom. The Tosks are popular for their ensembles like the violins and clarinets. The city of Permet is the epitome of Musical inventions of the south. Prominent musicians like Remzi Lela and Laver Bariu have to their acknowledgment a dynasty of music.

Among the musical instruments of the southern part the kaba is known for it’s special musical sound as it is an amalgamation of many musical instruments. Albanian culture is marked by the mixture of feelings of love with constraint. A few commendable musicians of Albania are – Altin Shira, Eli Fara, Flora Gashi,Laver Bariu, Irini Qirjako and many others.

Famous and complex Albanian music owe their source to the center of korca and Tirana. Both have been capitals of Albania. Kosovo is also a home for muzik shqip. It has been broadcast far and wide by creative people like Merita Halili and Myslim Leli. Influence from Western Europe and the United States have led to the emergence of bands that play rock, and rap. Muzik shqip has not been researched wholly. It is an old treasure waiting to reach the world at large. A good composer of Albanian classical music was Mart Gjoka who was famous for his composing of several vocal and instrumental music. He utilized urban art songs and northern highland folk tunes to compose. Cesk Zadeja was considered the beginner of Albanian classical music. His composition changed from symphonies to ballets. Later muzik shqip concentrated on operas, ballets. A few musical instruments employed in Albanian music are Klarineta, Tepsia, Zumarja, Surlja,etc.

Wednesday, November 23, 2011

Radio Debreshi

Degjoni Live Radio Debreshi 24 Ore Online

Radio Debreshi Eshte Nje Radio E Cila U Argeton Me Muzik Shqip 24 Ore Me Dj Profesional Radio Dhe Chat


Hin Ne Radio Zemra KLIKO KETU


Ju jeni me Radio Zemra, Ne në çdo kohë jemi të gatshëm për disponimin tuaj, Ju me Radio Zemra gjeni knaqësin shpirtërore argëtimin dhe i harroni për nji çast brengat e jetes ! Ne jemi me ju në çdo çast 24 Orë bashkë, çdo herë mendojm për disponimin tuaj, Ne punojmë që të sjellim tek ju sado pak nji harres brenge! Qëndroni me ne se ne jemi me ju në çdo çast ! Kur ndëgjoni Radio Zemra, do të bindeni se shpesh herë do këtheheni në nji kohë të caktuar, nostalgjija do ju shoqëroj në çdo tingull të melodive të zgjedhura për ju, gjithçka që kalon në Radio Zemra është e zgjedhur vetëm për ju, me ju Radio Zemra jeton në pafundësi…

Të dashur ndëgjues ju mund të kërkoni nga Radio Zemra këngën tuaj të preferuar, dëshirën tuaj muzikore, muzikën e ëmbël shqipe, do e ndegjoni në çdo kohë tek radio e juaj – Rradio Zemra … Me ndihmen tuaj ne e pasurojm programin tonë, ju jeni ata që meritoni knaqësi dhe disponim në çdo çast, disponimin mund ta gjeni duke qëndruar në rrjet me Radio Zemra… !!! Mos harroni të informoni çdo të afërm për radion tuaj të preferuar, radion e dëshirave tuaja – ajo gjindet në Radio.Zemra.Org!!!

Gjithmon ekziston më i miri ! ne do të mundohemi të jemi më të mirët, mvaret nga ne se a do ja arrijm qëllimit, mendojm se me punë gjithçka do e bëjmë realitet, pse jo edhe të jemi më të mirët ! Për ta bërë realitet këtë që tham na duhet ndihma juaj, ju mund të na ndihmoni dhe të na korrigjoni nëse gabojm, kjo radio do e meritoj të jetoj në pafundësi!

Programi jon do të jet sa ma shumë shqip, pa dashur ta nënqmojm askend! Kemi shumë melodi të bukura shqipe, pse të marrim nga të tjerët! Ne do mundohemi që në kuader të programit tone të kemi muzikë të zgjedhur shqip.Shqipet

Radio Zemra

Muzik Shqip

Mp3 Shqip

Futboll Live

Alba Chat

Muzik Shqip 2012

Mp3 Shqip 2012